Köp bonus casino

På senare tid har det blivit möjligt att direkt köpa sig till bonusrunan där många slots erbjuder vad som på casinolingo kallas bonus buys. Nedan kan du se ett urval av de slotmaskiner som erbjuder bonusköp.

David Isaksson
Skribent
Faktakontrollerad av:
Casivo är en jämförelsetjänst skapad av casinoexperter med erfarenhet inom casinobranschen. Online casinon rangordnas efter skribenters och användares personliga erfarenheter, och kommersiella avtal med operatörer. Det innebär att vi kan få ersättning om du tar emot ett erbjudande i våra listor, helt utan kostnad för dig.

Casinon med bonusköp

Alla casinon vi listar på vår sida är licensierade och verifierade av våra experter
1Ny Bonus ComeOn
  • 300% upp till 750 kr
  • 20 Free spins
  • Omsättningskrav: 20x
  • Casino & Odds
Uttagstid: Direkt (Swish)
  • Swish
  • Trustly
  • Apple Pay

18+ Endast nya spelare. Casinobonus: Min. insättning 100 kr. 100% maxbonus 2000 kr – omsättning 20x + 100 kr Evo Rewards utan omsättning, gäller endast i Live casinot på Evolution Gaming. Giltigt i 60 dagar. Se fullständiga regler & villkor på Comeon.com. Spela ansvarsfullt. I stodlinjen.se I spelpaus.se – Regler & Villkor gäller

2 GOGO Casino
  • Omsätt 100 kr
  • Få 150 free spins
  • Omsättningskrav: 1x
  • Snabba uttag
Uttagstid: Direkt (Swish)
  • Swish
  • Trustly
  • Banköverföring

18+, Spela ansvarsfullt, stödlinjen, spelpaus – Regler & Villkor gäller

3 Happy Casino
  • 50 Free spins utan omsättningskrav
  • 2kr per Free Spin
Uttagstid: Direkt (Swish)
  • Swish
  • Zimpler

18+, Spela ansvarsfullt, stödlinjen, spelpaus – Regler & Villkor gäller

4 Jalla Casino
  • 200 Free spins
  • Omsättningskrav: 20x
  • Unika spel
Uttagstid: 1 min (Swish)
  • Swish
  • Trustly

18+, Spela ansvarsfullt, stödlinjen, spelpaus Regler & Villkor gäller

5 Kungaslottet Casino
  • 20 000 kr
  • 150 free spins
  • Omsättningskrav: 250x
  • Störst bonus i Sverige
Uttagstid: 2 min (Trustly)
  • Trustly
  • Zimpler
  • Banköverföring

18+, Spela ansvarsfullt, stödlinjen, spelpaus – Regler & Villkor gäller

Slots där du kan köpa bonus

Midas Golden Touch 2
Midas Golden Touch 2
Thunderkick
RTP: 94.27%
Testa spela gratis
Wanted Dead or a Wild
Wanted Dead or a Wild
Hacksaw Gaming
RTP: 96.38%
Testa spela gratis
Pirates pub
Pirates pub
Pragmatic Play
RTP: 96.03%
Testa spela gratis

Så köper man bonusar i slots

När man spelar slots online strävar man alltid efter att trigga slotmaskinens bonusspel där de större vinsterna finns. Det kan vara tidskrävande och för dig som inte vill spela dig fram till bonusen finns det nu slots som erbjuder bonusköp.

Kostnaden för vad det kostar att köpa en bonusrunda varierar men brukar ligga mellan 50 och 150 gånger myntvärdet. Exakt hur man går tillväga varierar också mellan slotmaskiner men det brukar tydligt framgå hur man gör och är man minsta osäker kan man alltid klicka på spelets infoknapp.

Det förekommer också att slots har fler än en bonus tillgängliga, då kan ett bra tips vara att välja det bonusspelet som har antingen högst vinster eller högst RTP beroende på vad man söker.

Slots med bonus buy

Slot (namn)Maxvinst (x insats)RTP (%)
Tombstone R.I.Px300,00096,08
Hot Spin Megawaysx50,00095,98
Dead Man’s Trailx50,00096,29
Big Bass Splashx5,00096,72
Starlight Princessx5,00096,50
Midas Coinsx5,00096,02

Ja, testar du slost med bonusköp i demoläge kan du oftast testa bonusspelen helt gratis.

Kostnaden att köpa bonusrundor i ett casinospel varierar men brukar ligga mellan 50-150x myntvärdet.

Genom att köpa bonusrundor i en slotmaskin är du garanterad att spara tid  men huruvida du kommer vinna mer än vad du satsat beror på slumpen.

Alla svenska casinon erbjuder slots med bonus buy funktion. Bäst urval har Kungaslottet och Mr Vegas.

Senaste recensionerna
Pop Casino
Ingen bonus
Besök
18+, Spela ansvarsfullt, stödlinjen, spelpaus - Regler & Villkor gäller
Kungaslottet Casino
20 000 kr
150 free spins
Besök
18+, Spela ansvarsfullt, stödlinjen, spelpaus - Regler & Villkor gäller
PlayToro
Ingen bonus
Besök
18+, Spela ansvarsfullt, stödlinjen, spelpaus - Regler & Villkor gäller
Winlandia
Ingen bonus
Besök
18+, Spela ansvarsfullt, stödlinjen, spelpaus - Regler & Villkor gäller
Supersnabbt Casino
100% upp till 5000 kr
Besök
18+, Spela ansvarsfullt, stödlinjen, spelpaus - Regler & Villkor gäller